Zoba kroņa daļas atjaunošana
Minimāli invazīvās zobārstniecības (MIZ) galvenais princips ir “Primum non nocere – pirmkārt, nekaitēt”. Zoba audu saudzēšana sākas ar pareizu diagnostiku, kad tiek noskaidroti būtiski jautājumi, piemēram: vai bojājums tiešām ir jāurbj? Varbūt tas ir “iekonservējies”? Jūs noteikti pārsteigs apgalvojums, ka kariess ne vienmēr ir jāizņem, un arī zoba urbšanai jeb preparēšanai ir alternatīvas.
Zobārstniecībā Pērle tiek izmantotas šādas minimāli invazīvas un zinātniski pamatotas zoba bojājuma ārstēšanas metodes:
- novērošana jeb kontrole – ja ir pamatotas aizdomas, ka kariess ir “iekonservēts”, to novēro, regulāri veicot apskati vai uzņemot rentgenu,
- kariesa iekonservēšana – ja kariess sācis attīstīties atklātā zoba virsmā jeb fisūrā, tā ieeja var tikt slēgta, liedzot barības vielu piegādi baktērijām, kā rezultātā kariesa process apstājas,
- kariesa atstāšana zem plombes – dziļa kariesa gadījumā, tas tiek atstāts dobuma dziļumā, lai saudzētu zoba pulpu (sauktu arī par nervu). Attiecīgi, ar hermētiskas plombes palīdzību kariess tiek iekonservēts,
- zoba mikroabrāzija – ja zoba defekts nav kariozas izcelsmes, to apstrādā ar alumīnija oksīdu jeb smilšu strūklu, nevis urbj.
Katram konkrētajam gadījumam mūsu speciālisti piemeklē atbilstošāko risinājumu: maziem defektiem – plombi, lielākiem – onleju un kroni.
Mančestras universitātē gūtās zināšanas par MIZ metodēm zobu restaurācijā un mūsdienu adhezīvajām tehnoloģijām pašos pamatos ir mainījušas Zobārstniecības Pērle speciālistu taktiku. Vienkāršāk sakot, vairāk tiek pielīmēts, mazāk nourbts, vairāk saglabāts neskarts un drīzāk pielabots vecais. Droši varam apgalvot – ieguvums ir ievērojami samazināti pacienta bioloģiskie un finansiālie resursi.
Kanālu ārstēšana
Arī kanālu ārstēšanā Pērles zobārstu taktiku nosaka minimāli invazīvā pieeja. Kā joko zobārsti, labākais kanāla pildījums ir zoba dabīgais nervs – ja vien to ir iespējams saglabāt.
Mūsu klīnikā nerva izņemšanas procedūra notiek daudz retāk nekā vidēji Latvijas zobārstniecībās. Te mums talkā nāk zinātniski pamatots ārstēšanas protokols, kas ļauj saglabāt daudz vairāk dzīvu zobu nekā agrāk. Ilustrācijai – piemērs. Ilgu laiku daudzās Latvijas klīnikās, tīrot dziļu kariesu, nerva atvēršanās gadījumā tas tika un joprojām tiek izņemts. Mēs izmantojam speciālu preparātu, kas lielākajā daļā gadījumu ļauj saglabāt dzīvu nervu. Arī kariesa iekonservēšana dziļa kariesa pamatnē samazina endodontiju (zoba kanāla ārstēšanu) skaitu mūsu klīnikā.
Zobārstniecībā Pērle viens no vadošajiem speciālistiem kanālu ārstēšanā ir Normunds Gribusts, kam tā ir kļuvusi par sirdslietu. Sarežģītākus gadījumus profesionāli izārstēs arī Vaira Bērziņa-Bērzīte un Tatjana Timofejeva. Nereti procedūra notiek mikroskopa palielinājumā, lai nodrošinātu iespējami precīzu rezultātu.